Privatumo nuostatos

Duomenų apsauga svetainėje https://www.lidl.lt/lt/mano-nuomone

Džiaugiamės, kad domitės duomenų apsauga mūsų internetinėje svetainėje. UAB „Lidl Lietuva“ siekia, kad jaustumėtės patogiai ir saugiai, o mūsų vykdomą duomenų apsaugą vertintumėte kaip į klientą orientuotą kokybės rodiklį.

Šia duomenų apsaugos deklaracija siekiama informuoti apie Jūsų asmens duomenų tvarkymo rūšį ir apimtį dalyvaujant apklausoje „Mano nuomonė“. Asmens duomenys – tai informacija, kuri yra arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai priskirtina asmeniškai Jums. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) visų pirma naudojamas kaip duomenų apsaugos teisinis pagrindas.

 

1. Lankymasis mūsų internetinėje svetainėje

Duomenų tvarkymo tikslai / teisiniai pagrindai:

Kai lankotės mūsų svetainėje, Jūsų įrenginyje naudojama naršyklė automatiškai ir be Jūsų iniciatyvos į mūsų serverį siunčia

 • interneto prieigą turinčio prietaiso IP adresus,
 • prieigos datą ir laiką,
 • gauto failo pavadinimą ir URL adresą,
 • svetainę / programėlę, iš kurios buvo suteikta prieiga (URL nuoroda),
 • Jūsų naudojamą naršyklę ir, jei reikia, Jūsų kompiuterio, kuriame veikia internetas, operacinę sistemą bei
 • Jūsų interneto prieigos teikėjo pavadinimą

ir visą šią informaciją laikinai išsaugo taip vadinamame „Log“ faile šiais tikslais:

 • sklandaus ryšio užtikrinimas,
 • mūsų svetainės / programėlės patogaus naudojimo užtikrinimas ir
 • sistemos saugumo ir stabilumo įvertinimas.

Teisinis IP adreso tvarkymo pagrindas yra BDAR 6 str. 1 dalies f punktas. Mūsų teisėtas interesas apima aukščiau išvardytus duomenų tvarkymo tikslus.

Saugojimo laikotarpis / saugojimo laikotarpio nustatymo kriterijai:

duomenys saugomi septynias dienas, o paskui automatiškai ištrinami.

 

2. Klientų apklausa apie apsipirkimo patirtį

Duomenų tvarkymo tikslai / teisiniai pagrindai:

Dalyvavimas vienoje iš mūsų klientų apklausų yra visiškai savanoriškas. Šioje apklausoje (išskyrus dalyvavimą konkurse, žr. 4 skyrių) nesaugoma jokia informacija, kuri leistų daryti išvadas apie apklausų dalyvius. Bet kokia asmeninė informacija / nuomonė, kurią pateikiate atsakydami į mūsų apklausą, yra laikoma savanoriška ir saugoma pagal BDAR. Laisvo teksto laukeliuose neišvardykite vardų ar neteikite panašios informacijos, kuri leistų daryti išvadas apie Jus ar kitus asmenis.

Šie duomenys apklausos metu išsaugomi vadinamuose slapukuose (žr. 6 skyrių):

 • individualus vartotojo ID,
 • apsilankymų svetainėje skaičius (kiekvieną dieną / savaitę),
 • naudojimosi svetaine / atsakymo į apklausą trukmė.

Apklausos metu surinktą informaciją ir aukščiau minėtus duomenis naudojame tik pagal jų paskirtį, t. y. tam, kad galėtume atlikti / įvertinti apklausą ir atmesti pakartotinus apklausos atsakymus. Teisinis duomenų tvarkymo pagrindas yra BDAR 6 str. 1 dalies f punktas. Mūsų ir Jūsų (teisėtas) susidomėjimas tokiu duomenų tvarkymu susijęs su aukščiau išvardytais tikslais.

Gavėjai / gavėjų kategorijos:

Atsakant į Jūsų klausimus ir vertinant klientų apklausas, Jūsų duomenis mūsų vardu tvarkys užsakymų tvarkytojai. Jie yra kruopščiai atrenkami, patikrinami ir įpareigojami pagal BDAR 28 str.

Mūsų klientų apklausos rezultatai naudojami tik vidiniams vertinimams. Asmens duomenų neperduodame trečiosioms šalims, nebent Jūs aiškiai su tuo sutikote.

Saugojimo laikotarpis / saugojimo laikotarpio nustatymo kriterijai:

Duomenys, saugomi naudojant slapukus, bus ištrinti ne vėliau kaip po 7 dienų. Jūsų apklausos informacija taip pat bus išsaugota tik anonimiškai.

 

3. Mūsų klientų aptarnavimo tarnybos susisiekimas

Duomenų tvarkymo tikslas / teisiniai pagrindai:

Jei savo vardą, el. pašto adresą arba telefono numerį pateiksite mūsų klientų aptarnavimo tarnybai, Jūsų duomenys bus naudojami tik konkrečiam tikslui, kad būtų galima su Jumis susisiekti, apdoroti Jūsų atsiliepimus ir įrašyti Jūsų pasiūlymus.

Teisinis duomenų tvarkymo pagrindas yra BDAR 6 str. 1 dalies f punktas. Mūsų ir Jūsų (teisėtas) susidomėjimas šiuo duomenų tvarkymu susijęs su tikslu užfiksuoti Jūsų pasiūlymus, išspręsti iškilusias problemas ir tokiu būdu išlaikyti bei skatinti Jūsų, kaip mūsų parduotuvių kliento, pasitenkinimą.

Gavėjai / gavėjų kategorijos:

Kalbant apie kontaktus, Jūsų duomenis taip pat tvarkys mūsų vardu užsakymų tvarkytojai, visų pirma tai bus atliekama klientų aptarnavimo srityje. Jie yra kruopščiai atrenkami, patikrinami ir įpareigojami pagal BDAR 28 str.

Saugojimo laikotarpis / saugojimo laikotarpio nustatymo kriterijai:

Jūsų asmens duomenys bus ištrinti arba anonimizuoti ne vėliau kaip per 90 dienų nuo galutinio atsakymo pateikimo.

 

4. Konkursas

Duomenų tvarkymo tikslai / teisiniai pagrindai:

Po apklausos turite galimybę sudalyvauti konkurse. Asmens duomenys (kreipinys, vardas, pavardė ir el. pašto adresas), kuriuos pateikėte dalyvaudami konkurse, bus naudojami tik konkursui organizuoti (pvz., laimėtojo išrinkimas, pranešimas apie laimėtoją, prizo išsiuntimas). Teisinis duomenų tvarkymo pagrindas yra BDAR 6 str. 1 dalies b punktas.

Gavėjai / gavėjų kategorijos:

informacija trečiosioms šalims bus perduota tik tuo atveju, jei to reikia norint vykdyti konkursą (pvz., atsiunčiant prizą per siuntų pristatymo įmonę).

Saugojimo laikotarpis / saugojimo laikotarpio nustatymo kriterijai:

Pasibaigus konkursui ir paskelbus nugalėtojus, dalyvių asmeniniai duomenys bus ištrinti. Laimėtojų duomenys bus saugomi, jei bus laimėti materialūs daiktai visą įstatymų numatytą garantijos galiojimo laikotarpį, kad prireikus būtų galima susitarti dėl remonto ar keitimo.

 

5. „Lidl“ naujienlaiškio prenumerata

Atsižvelgiant į dalyvavimą konkurse, pasirinktinai galima prenumeruoti „Lidl“ naujienlaiškį. Daugiau informacijos apie su tuo susijusį duomenų tvarkymą rasite čia.

 

6. Slapukų ir panašių naudojimosi duomenų tvarkymo technologijų naudojimas

Duomenų valdytojai, duomenų tvarkymo tikslai ir teisiniai pagrindai:

Mes, UAB „Lidl Lietuva“ Viršuliškių skg. 34–1, Vilnius esame duomenų, kurie tvarkomi naudojant vadinamuosius slapukus ir kitas panašias naudojimosi duomenų tvarkymo technologijas visuose (antriniuose) domenuose adresu www.lidl.lt, valdytojas.

Slapukai – tai nedidelės tekstinės rinkmenos, kurios, Jums lankantis mūsų interneto svetainėje, įrašomos Jūsų galiniame įrenginyje (kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame telefone ir pan.).  Slapukai nedaro žalos Jūsų galiniam įrenginiui, nėra užkrėsti virusais, Trojos arkliais ar kitomis kenksmingomis programomis. Slapuke kaupiama informacija, susijusi su konkrečiu naudojamu galiniu įrenginiu.  Tačiau tai nereiškia, kad taip tiesiogiai galime nustatyti Jūsų tapatybę.

Slapukai ir kitos duomenų tvarkymo technologijos, atsižvelgiant į slapukų ir (arba) kitos technologijos kategoriją, naudojamos šiais tikslais:

 • Techniškai būtini slapukai: tai – slapukai ir panašios priemonės, be kurių negalite naudotis mūsų paslaugomis )
 • Funkciniai slapukai: šie slapukai, leidžia mums užtikrinti patogesnį naršymą mūsų interneto svetainėse. Pavyzdžiui, pagal Jūsų nustatymus galime rodyti savo interneto svetaines Jums tinkama kalba. Slapukai leidžia nerodyti jums turinio/produktų, kuriais neprekiaujame Jūsų regione.
 • Statistiniai slapukai: šios technologijos padeda mums anonimiškai rinkti statistinius duomenis apie naršymą mūsų svetainėse, kad galėtume pritaikyti savo svetaines lankytojų poreikiams. Tai, pavyzdžiui, mums leidžia nustatyti, kokiais būdais galime dar geriau pritaikyti savo interneto svetaines vartotojų įpročiams.
 • Rinkodaros slapukai: šie slapukai padeda rodyti Jums tinkamą ir aktualią reklamą remiantis Jūsų naršymo internete istorija ir analize. Jūsų naršymo įpročiai gali būti analizuojami ir įvairiose kituose svetainėse, naršyklėse ir įrenginiuose naudojant „User ID“ (unikalų identifikatorių). 

Informacinę naudojamų slapukų ir kitų technologijų apžvalgą, įskaitant atitinkamą duomenų tvarkymo tikslą, išsaugojimo trukmę ir, kur tinka, dalyvaujančius trečiuosius subjektus, rasite čia.

Atsižvelgiant į tikslus, slapukai ir panašios duomenų tvarkymo technologijos naudojamos siekiant tvarkyti pirmiausia šių rūšių asmens  duomenis:

Techniškai būtini duomenys:

 • vartotojo įvestys, siekiant išsaugoti įvestis naršant keliuose antriniuose puslapiuose (pvz., parinkti Jums artimiausią parduotuvę naudojant „Lidl“ parduotuvių paieškos funkciją);
 • autentifikavimo duomenys, skirti identifikuoti vartotoją po prisiregistravimo siekiant suteikti prieigą prie patvirtinto turinio vartotojui vėliau sugrįžus į svetainę;
 • su saugumo užtikrinimu susiję duomenis (pvz., siekiant nustatyti dažnus nesėkmingus bandymus prisijungti);
 • duomenys, skirti atkurti multimedijos medžiagą (pvz., paleisti vartotojo pasirinktus filmus (apie gaminius)).

 

Funkciniai, patogų naršymą užtikrinantys duomenys:

 • vartotojo sąsajos nustatymai, nesusieti su ilgalaikiu identifikavimo numeriu (pvz., aktyvus kalbos pasirinkimas ar konkrečių paieškos užklausų ar žemėlapių, naudojant parduotuvių paieškos funkciją, rodymas).

 

 

Statistiniai duomenys:

 • unikalus vartotojo identifikatorius (ID),
 • apsilankymų interneto svetainėje skaičius (kiekvieną dieną/savaitę),
 • Interneto svetainės naudojimo/atsakymo į apklausą trukmė,
 • vartotojų profiliai, kuriems suteikti pseudonimai su informacija apie naršymą mūsų interneto svetainėse. Pirmiausia tai yra:
  • naršyklės tipas ir versija;
  • naudojama operacinė sistema;
  • nukreipiantysis URL (puslapis, kuriame prieš tai lankėtės);
  • prieigos kompiuterio prieglobos pavadinimas (IP adresas);
  • serverio užklausos laikas;
  • ir
  • suaktyvinti įvykiai svetainėje (elgesys naršant).
 • Šiais atvejais IP adresas yra nuolat įslaptinamas, todėl pagal jį iš principo neįmanoma nustatyti Jūsų tapatybės.
 • Vartotojo ID susiesime su kitais jūsų duomenimis (pvz., vardu, el. pašto adresu ir t. t.) tik su jūsų aiškiu sutikimu. Pats vartotojo ID neleidžia daryti jokių išvadų apie jūsų asmenį.

Rinkodaros duomenys:

 • vartotojų profiliai, kuriems suteikti pseudonimai su informacija apie naršymą mūsų interneto svetainėse. Pirmiausia tai yra:
  • IP adresas,
  • unikalus vartotojo identifikatorius (ID);
  • potencialiai dominantys produktai;
  • veiksmai atlikti interneto svetainėje (naršymo istorija).
 • Šiais atvejais IP adresai yra nuolat įslaptinami, todėl pagal juos iš principo neįmanoma nustatyti Jūsų tapatybės.
 • Vartotojo ID susiesime su kitais duomenimis apie jus (pvz., vardu, el. pašto adresu ir t. t.) tik su jūsų aiškiu sutikimu. Pats vartotojo ID neleidžia daryti jokių išvadų apie jūsų asmenį. Vartotojų ID ir susijusius vartotojų profilius su trečiosiomis šalimis galime bendrinti

Patogų naršymą užtikrinančių, statistinių ir rinkodaros slapukų ir panašių technologijų naudojimo teisinis pagrindas yra Jūsų sutikimas pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a) punktą. Techniškai būtinų slapukų ir panašių technologijų naudojimo teisinis pagrindas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies b) punktas, t. y. savo paslaugų suteikimo tikslais mes tvarkome Jūsų duomenis, siekdami imtis veiksmų prieš sudarant sutartį arba siekdami įvykdyti sutartį.

Savo sutikimą Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti ir pakeisti ateičiai, pareikšdami apie tai visiems Jūsų įgaliotiems subjektams (t. y. mums, UAB „Lidl Lietuva“), nedarant poveikio sutikimu grindžiamo duomenų tvarkymo iki sutikimo atšaukimo teisėtumui. Tam spustelėkite čia ir pasirinkite pageidaujamą variantą. Savo sutikimą, duotą konkrečiais duomenų tvarkymo tikslais, Jūs lengvai ir paprastai atšauksite, pašalindami atitinkamas varneles.

 

Duomenų gavėjai ir duomenų gavėjų kategorijos:

Duomenų tvarkymo procesuose, naudojant slapukus ir panašias naudojimosi duomenų tvarkymo technologijas, mes galime pasitelkti specializuotus paslaugų teikėjus, visų pirma iš internetinės rinkodaros srities. Pastarieji tvarko Jūsų duomenis mūsų vardu kaip duomenų tvarkytojai, kiekvienas iš jų buvo kruopščiai atrinktas ir vadovaujantis BDAR 28 straipsniu prisiėmė įsipareigojimus sutarčių pagrindu. Visos įmonės, kurios mūsų slapukų naudojimo sąlygose nurodytos kaip paslaugų teikėjai, veikia mūsų vardu kaip duomenų tvarkytojai.

Jei sutikote apdoroti duomenis rinkodaros tikslais, jūsų vartotojo ID ir susijusius vartotojų profilius su trečiosiomis šalimis galime bendrinti per reklamos tinklų teikėjus.

Saugojimo trukmė ir saugojimo trukmės nustatymo kriterijai:

slapukų saugojimo trukmę sužinosite perskaitę mūsų slapukų naudojimo sąlygas. Jeigu stulpelyje „Galiojimo pabaiga“ nurodyta „ilgalaikis“, slapukas saugomas nuolat, kol nebus atšauktas atitinkamas sutikimas.

 

7. Jūsų kaip duomenų subjekto teisės

a) Teisė susipažinti pagal BDAR 15 straipsnį

Vadovaujantis BDAR 15 straipsnio 1 dalim jūs turite teisę neatlygintinai susipažinti su mūsų saugomais jūsų asmens duomenimis. Tai, visų pirma, apima:

 • tikslus, kuriais asmens duomenys yra tvarkomi;
 • tvarkomų asmens duomenų kategorijas;
 • duomenų gavėjus ar duomenų gavėjų kategorijas, kuriems buvo arba bus atskleisti jūsų asmens duomenys;
 • planuojamą su jumis susijusių asmens duomenų saugojimo trukmę arba, jei jos konkrečiai nurodyti neįmanoma, saugojimo trukmei nustatyti taikomus kriterijus;
 • teisę prašyti duomenų valdytojo ištaisyti arba ištrinti su jumis susijusius asmens duomenis ar apriboti duomenų valdytojo atliekamą jūsų asmens duomenų tvarkymą arba nesutikti su tokiu tvarkymu;
 • teisę pateikti skundą priežiūros institucijai;
 • kai asmens duomenys renkami ne iš duomenų subjekto, visą turimą informaciją apie jų šaltinius;
 • BDAR 22 straipsnio 1 ir 4 dalyse nurodytą automatizuotą sprendimų priėmimą, įskaitant profiliavimą, ir, bent tais atvejais, prasmingą informaciją apie loginį jo pagrindimą, taip pat tokio duomenų tvarkymo reikšmę ir numatomas pasekmes duomenų subjektui.

Kai asmens duomenys perduodami į trečiąją valstybę arba tarptautinei organizacijai, turite teisę būti informuoti apie tinkamas su duomenų perdavimu susijusias apsaugos priemones pagal BDAR 46 straipsnį.

b) Teisė reikalauti ištaisyti duomenis pagal BDAR 16 straipsnį

Jūs turite teisę reikalauti, kad nedelsdami ištaisytume neteisingus su jumis susijusius asmens duomenis. Atsižvelgdami į tikslus, kuriais duomenys buvo tvarkomi, turite teisę reikalauti, kad neišsamūs duomenys būtų papildyti, be kita ko, ir pateikdami papildomą pareiškimą.

c) Teisė reikalauti ištrinti duomenis pagal BDAR 17 straipsnį

Turite teisę reikalauti, kad nedelsdami ištrintume su jumis susijusius asmens duomenis, jei tai galite pagrįsti viena iš šių priežasčių:

 • asmens duomenys nebėra reikalingi, kad būtų pasiekti tikslai, kuriais jie buvo renkami arba kitaip tvarkomi;
 • jūs atšaukiate savo sutikimą, kuriuo pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktą arba 9 straipsnio 2 dalies a punktą buvo grindžiamas duomenų tvarkymas, ir nėra jokio kito teisinio pagrindo tvarkyti duomenis;
 • nesutinkate su duomenų tvarkymu pagal BDAR 21 straipsnio 1 dalį ir nėra viršesnių teisėtų priežasčių tvarkyti duomenis arba nesutinkate su duomenų tvarkymu pagal BDAR 21 straipsnio 2 dalį;
 • asmens duomenys buvo tvarkomi neteisėtai;
 • asmens duomenys turi būti ištrinti laikantis teisinės prievolės;
 • asmens duomenys buvo surinkti BDAR 8 straipsnio 1 dalies nurodyto informacinės visuomenės paslaugų siūlymo kontekste.

Jei asmens duomenis paviešinome ir privalome juos ištrinti, atsižvelgdami į turimą technologiją ir įgyvendinimo sąnaudas, imamės tinkamų priemonių, kad jūsų duomenis tvarkančius trečiuosius asmenis informuotume apie tai, kad ir iš jų reikalaujate ištrinti visus saitus į šiuos asmens duomenis, jų kopijas arba dublikatus.

d) Teisė apriboti duomenų tvarkymą pagal BDAR 18 straipsnį

Turite teisę reikalauti, kad apribotume duomenų tvarkymą, kai taikomas vienas iš šių atvejų:

 • jūs užginčijate asmens duomenų tikslumą;
 • duomenų tvarkymas yra neteisėtas ir jūs nesutinkate, kad duomenys būtų ištrinti, ir vietoj to prašote apriboti jų naudojimą;
 • duomenų valdytojui nebereikia asmens duomenų tvarkymo tikslais, tačiau jų reikia duomenų subjektui siekiant pareikšti, vykdyti arba apginti teisinius reikalavimus, arba
 • pagal BDAR 21 straipsnio 1 dalį paprieštaravote duomenų tvarkymui, kol bus patikrinta, ar duomenų valdytojo teisėtos priežastys yra viršesnės už jūsų priežastis.

e) Teisė į duomenų perkeliamumą pagal BDAR 20 straipsnį

Turite teisę gauti su jumis susijusius asmens duomenis, kuriuos pateikėte mums susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu, ir turite teisę mūsų nekliudomi persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, kai:

 • duomenų tvarkymas yra grindžiamas sutikimu pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktą arba 9 straipsnio 2 dalies a punktą arba sutartimi pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktą ir
 • duomenys tvarkomi automatizuotomis priemonėmis.

Naudodamiesi savo teise į duomenų perkeliamumą turite teisę prašyti, kad asmens duomenis tiesiogiai persiųstume kitam duomenų valdytojui, kai tai techniškai įmanoma.

f) Teisė nesutikti pagal BDAR 21 straipsnį

Jei yra BDAR 21 straipsnio 1 dalyje numatytos sąlygos, su duomenų tvarkymu galima nesutikti dėl su konkrečiu jūsų atveju susijusių priežasčių.

Minėta bendroji teisė nesutikti galioja visiems šiose duomenų apsaugos taisyklėse aprašytiems duomenų tvarkymo pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies f) punktą tikslams. Kitaip nei duomenų tvarkymu reklamos tikslais grindžiamos specialiosios teisės nesutikti atveju, pagal BDAR vykdyti tokį bendrąjį nesutikimą, privalome tik tada, kai jūs mums nurodote didesnės svarbos priežastis, pavyzdžiui, galimą pavojų jūsų sveikatai ar gyvybei. Be to, yra galimybė kreiptis į už „Lidl Digital International GmbH & Co“ KG atsakingą priežiūros instituciją arba „Lidl Digital International GmbH & Co“ duomenų apsaugos pareigūną.

g) Teisė teikti skundą duomenų apsaugos priežiūros institucijai pagal BDAR 77 straipsnį

Be to, turite teisę bet kuriuo metu pateikti skundą kompetentingai duomenų apsaugos priežiūros institucijai. Tuo tikslu jūs galite kreiptis į bet kurios Europos Sąjungos valstybės narės, kur yra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta, duomenų apsaugos priežiūros instituciją arba į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, kur yra UAB „Lidl Lietuva“ registruotoji buveinė.

 

8. Įmonės duomenų apsaugos pareigūno kontaktiniai duomenys

Šios duomenų apsaugos taisyklės taikomos UAB „Lidl Lietuva“  (Viršuliškių skg. 34-1, Vilnius) vykdomam duomenų tvarkymui ir interneto svetainei https://www.lidl.lt/lt/mano-nuomone. Su UAB „Lidl Lietuva“  duomenų apsaugos pareigūnu galima susisiekti pirmiau nurodytu adresu, korespondenciją siunčiant duomenų apsaugos pareigūnui tiesiogiai arba adresu duomenuapsauga@lidl.lt.