„Lidl Plus“ privatumo politika

Paskutinių pakeitimų data: 2021 rugsėjis

Dėkojame, kad domitės „Lidl Plus“.

„Lidl Plus“ – tai „Lidl“ įmonių grupės klientų aptarnavimo programa (toliau – „Paslauga“ arba „Lidl Plus“), kurią administruoja „Lidl Stiftung & Co. KG“, Stiftsbergstraße 1, 74167 Nekarsulmas, Vokietija  (toliau – „Lidl Stiftung“, „mes“, „mums“). „Lidl Stiftung“ tvarko Paslaugai teikti būtinus duomenis kaip duomenų valdytoja ta apimtimi, kuria ji renka, kaupia, vertina ir persiunčia vietinei bendrovei UAB „Lidl Lietuva“ (toliau kartu su Lidl Stiftung vadinamos „Lidl bendrovės“ ar „Lidl“).

Bendrovių sąrašas ateityje gali būti papildytas naujomis bendrovėmis, jei „SB Lidl KG“ tiesiogiai ar netiesiogiai įsigis atitinkamos bendrovės akcijų ir šios bendrovės dalyvaus teikiant „Lidl Plus“ paslaugas.

Tuo atveju, kai šios „Lidl“ bendrovės teikiant Paslaugą gauna duomenis remdamosi Jūsų savanorišku sutikimu ir informuoja Jus apie aktualius pasiūlymus bei akcijas, jos veiklą vykdo savarankiškai kaip duomenų valdytojos, veikiančios pagal atitinkamas duomenų apsaugos taisykles ir teisės aktus.

Ši privatumo politika taikoma duomenų tvarkymo veikloms, kurias kaip duomenų valdytoja vykdo „Lidl Stiftung“. Su duomenų apsaugos pareigūnu galima susisiekti aukščiau nurodytu pašto adresu arba elektroninio pašto adresu duomenuapsauga@lidlplus.lt.

Paslauga yra skirta naudotojams (toliau – „Naudotojai“ arba „Jūs“), pageidaujantiems iš „Lidl Stiftung“ gauti suasmenintą informaciją apie „Lidl Plus“ pasiūlymus bei akcijas, taip pat apie atrinktų bendradarbiavimo partnerių ir „Lidl“ bendrovių pasiūlymus, prekes arba paslaugas, kuo labiau atitinkančias Jūsų interesus. Atitinkamų interesų nustatymo pagrindas yra „Lidl“ bendrovių produktų pirkimas ir paslaugų naudojimas, kurie išsamiau paaiškinami toliau.

Pasirinkę „Lidl Plus“, galėsite naudotis įvairiomis, specialiai Jums pritaikytomis paslaugomis. Šios paslaugos pirmiausia apima galimybę gauti specialiai Jūsų poreikiams ir pageidavimams priderintus pasiūlymus, dalyvauti konkursuose ir sužinoti apie išskirtines nuolaidas bei specialias akcijas. Priklausomai nuo to, kur ir kokia apimtimi naudojatės Paslaugomis, Jūsų duomenis „Lidl Stiftung“ persiunčia tam tikroms „Lidl“ bendrovėms, siekdama suteikti Jums atitinkamas paslaugas.

1. Kokius duomenis apie Jus renkame ir kokius komunikacijos kanalus tam tikslui naudojame?

Registracija dalyvauti „Lidl-Plus“

Atliekant registraciją, mes prašome pateikti šiuos pagrindinius kliento duomenis: vardą, pavardę, gimimo datą, elektroninio pašto adresą, mobiliojo ryšio telefono numerį ir mėgstamą „Lidl“ parduotuvę. Papildomai galima nurodyti kreipinį, lytį ir adresą (gatvę, namo numerį, pašto kodą, miestą ir šalį). Be to, siekiant nustatyti mėgstamą parduotuvę, gali būti naudojama Jūsų mobiliojo galinio įrenginio geografinės vietos nustatymo funkcija.

Informacija paskyroje „My Lidl“

Jei savo paskyroje „My Lidl“ savanoriškai suteikėte tam tikrą informaciją apie savo gyvenimo aplinkybes ir pomėgius, mes šią informaciją taip pat renkame „Lidl Plus“ tikslams.

Apsilankymai parduotuvėse

Jei apsilankymo parduotuvėje metu Jūs atskleidžiate savo tapatybę kasoje, prie karštų gėrimų ar kitų automatų, mes renkame informaciją apie parduotuvę, kurioje lankotės, Jūsų įsigytų produktų rūšį, kiekį ir kainą, Jūsų panaudotus kuponus, čekio sumą, apmokėjimo operacijos laiką ir naudojamų atsiskaitymo priemonių tipą. Jūsų apsipirkimą susiejame su Jūsų pirkėjo paskyra 2 punkte nurodytiems tikslams, pavyzdžiui, siekdami pateikti Jums prie Jūsų pomėgių ir interesų priderintus pasiūlymus ir sudaryti galimybę dalyvauti akcijose.    

Savo tapatybę kasoje galite atskleisti naudodami skaitmeninę pirkėjo kortelę arba registracijos metu nurodydami savo mobiliojo ryšio telefono numerį. Prekybos automatuose Jūsų atpažinimas galimas tik Jums naudojantis skaitmenine kliento kortele.

Klientų aptarnavimo skyrius

Jums susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi, mes naudojame duomenis, kuriuos Jūs tam tikslui pateikiate.

Naudojimasis mobiliąja programėle

Naudojimosi mobiliąja programėle atveju mes renkame informaciją apie parduotuvę, kurioje apsiperkate. Be to, renkame informaciją apie visą turinį, kurį peržiūrite mobiliojoje  programėlėje, pvz., aktyvuotus kuponus, Jūsų pranešimų nustatymus, dalyvavimą konkursuose, peržiūrėtas prekes bei Jūsų pasirinktą parduotuvę, kurioje nuolat lankotės. Taip pat renkame informaciją apie Jūsų veiksmus mobiliojoje programėlėje, pvz., apie aplankytas programėlės skiltis, naudojimosi metu peržiūrėtus puslapius, paspaudimų skaičių ir paslinktus vaizdus. Mes tvarkome Jūsų kliento numerį (lojalumo ID numerį), informaciją apie naudojamą operacinės sistemos versiją, įrenginio ženklinimą, sistemos kalbą, pasirinktą šalį bei Jūsų naudojamos mobiliosios programėlės versiją.

Jūsų prisijungimo duomenys renkami ir naudojami tik prisijungimo tikslams. Kad kiekvieną kartą, kai paleidžiate mobiliąją programėlę, Jums nereikėtų prisijungti iš naujo, Jūsų prisijungimo duomenys, juos užšifravus, saugomi tol, kol atsijungiate iš savo paskyros.

Jei programėlei suteikėte prieigą prie Jūsų nuotraukų ar medijų, skaitmeniniai čekiai gali būti išsaugomi galiniame įrenginyje arba tiesiogiai persiunčiami naudojant „Messenger“. Jums suteikus atitinkamas teises, Jūsų mobiliojo galinio įrenginio kamera gali būti naudojama „QR“ kuponams skenuoti.

Naudojantis mobiliąja programėle atliekame vidines apklausas, kurių metu renkame informaciją apie Jūsų apsipirkimo įpročius, apie tai, kaip naudojatės mobiliąja programėle, taip pat apie Jūsų individualias aplinkybes bei interesus.

Naudotojo elgsenos analizė, slapukai

Jums naudojantis mobiliąja programėle statistinės analizės tikslais mes sukuriame naudotojų  segmentavimo profilius ir, kai tai įmanoma, susiejame juos su Jumis, Jūsų elektroninio pašto adresu arba kliento numeriu. Jei šie duomenys nėra techniškai būtini „Lidl Plus“ programėlės funkcionalumui užtikrinti, šiuos duomenis mes taip pat renkame ir naudojame tik tais atvejais, kai Jūs davėte mums sutikimą naudoti mūsų stebėjimo technologijas (taip pat žr. šios privatumo politikos 2 punktą). Tai apima šias paslaugas ir stebėjimo paslaugų teikėjus: 

Adjust

Programėlėje „Lidl Plus“ naudojamas analizės įrankis „adjust“ – bendrovės „adapt GmbH“ produktas. Kai įdiegsite „Lidl Plus“ programėlę ir suteiksite leidimą naudoti programėlėje integruotas sekimo technologijos, „adjust“ mūsų vardu išanalizuos toliau nurodytą informaciją:

 • Paspaudimai: kiekvieną kartą jums paspaudus ant „adjust“ pateiktos nuorodos. Paspaudimai matuojami norint atlikti priskyrimo analizę, o tai leidžia suprasti vietą, iš kurios sužinojote apie „Lidl Plus“ programėlę ir pradėjote ją įdiegti. Tai gali būti nuoroda pateikta atitinkamoje svetainėje, el. pašto kampanijoje ar socialinėje žiniasklaidoje ir t. t.
 • Diegimai: kai tik suteiksite sutikimą naudoti integruotas sekimo technologijas, „Lidl Plus“ programėlė susisieks su „adjust“ bei pateiks duomenis, kad buvo atliktas naujas diegimas. Tada šis diegimas bus priskiriamas pirmiau nurodytam paspaudimui, kai šie veiksmai atliekami per tą patį įrenginį.
 • Seansai: kiek kartų „Lidl Plus“ programėlė buvo atidaryta jūsų įrenginyje.
 • Įvykiai: jūsų sąveika „Lidl Plus“ programėlėje. Kiekvieną kartą, kai užsiregistruosite ar prisijungsite prie „Lidl Plus“ programėlės, bus sukurtas naujas įvykis. Ši funkcija skirta įvertinti geriausiai veikiančius reklamos kanalus.

Ši informacija padeda mums suprasti, kaip jūs elgiatės naudodami mūsų programėlę. Be to, tai padeda mums išanalizuoti ir patobulinti savo mobiliuose įrenginiuose rodomos reklamos kampanijas.

 Aukščiau pateiktai analizei „adjust“ naudoja šiuos reklamavimo identifikatorius: (i) IDFA („iOS“ reklamavimo identifikatorių); (ii) „Android“ reklamavimo ID; arba (iii) Huawei ID, IP/ MAC adresą, „http“ antraštę bei Jūsų galinio įrenginio atspaudą (papildomai: prieigos laiką, šalį, kalbą, vietos nustatymus, operacinę sistemą ir jos versiją bei programėlės versiją). Tam taip pat priskiriama informacija apie naudotojo įrenginį, veiksmus interneto svetainėse, programėlės ir renginių raktą šioje analizėje. Šie duomenys tvarkomi tik jiems suteikus pseudonimus. Per savo operacinę sistemą bet kuriuo metu galite atšaukti arba išjungti IDFA, „Android“ reklamos identifikatorių ir Huawei ID. Tais atvejais, kai IDFA nepasiekiamas, „Adjust“ naudoja „SkAdNetwork“ - „Apple“ priskyrimo API, kad mūsų programos įdiegimai būtų priskiriami reklamos kampanijai.

Be to, šiuos duomenis „adjust“ persiunčia mūsų paslaugų teikėjams „Google LLC”, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, JAV ir „Facebook, Inc.”, 1 Hacker Way, Menlo Park, CA 94025 („Facebook“). Tais atvejais, kai pagal šiuos duomenis „Google“ ir „Facebook“ gali nustatyti tapatybę, jie persiunčia „adjust“ informaciją apie tai, kokia reklaminė kampanija Jus paskatino apsilankyti „App Store“ ar „Google Play“, taip pat, kokius veiksmus čia atlikote (įskaitant, bet tuo neapsiribojant, ar atsisiuntėte mobiliąją programėlę ir ar, pavyzdžiui, nutraukėte atsisiuntimą, taip pat panašią informaciją). Pagal šią informaciją „adjust“ parengia mums anoniminius statistinius duomenis, kuriuos naudojame tam, kad galėtume įvertinti pavienių reklaminių kampanijų rezultatus.

Google Firebase

Mobiliojoje programėlėje naudojami „Google LLC“ analitiniai įrankiai „A/B Testing“, „Analytics“, „Cloud Messaging“, „Crashlytics“, „Dynamic Links“, „In-App Messaging“, „Performance“, „Predictions“ ir „Remote Config“ (platforma „Firebase“), kuri taip pat naudojama tam, kad būtų galima analizuoti mobiliosios programėlės naudojimo patirtį. Jums įsidiegus mobiliąją programėlę „Lidl Plus“, „Firebase“ renka informaciją apie tai, kada ir kiek ilgai naudojama mobilioji programėlė, kuriuose mobiliosios programėlės puslapiuose naršoma, kokios funkcijos paspaudžiamos ir koks turinys rodomas. Tai padeda mums suprasti, kaip naudojatės mūsų mobiliąja programėle. Vadovaudamiesi Jūsų naudotojo elgsena, mes tai pat galime nuolat tobulinti mobiliąją programėlę ir pasiūlyti Jums aktualų turinį ir paslaugas. Be to, vienu metu galime išbandyti keletą mobiliųjų programėlių ir gautų duomenų pagrindu diegti kitas programėlės pataisas.

Užbaigus registraciją, šios analizės tikslais „Firebase“ naudoja Jūsų kliento numerį. Daugiau informacijos apie su „Google Firebase“ susijusią duomenų apsaugą rasite interneto svetainėje Google Firebase.

Salesforce

Jei patenkate į mūsų mobiliosios programėlės skiltį „Pagalba“, tuo tikslu mūsų paslaugų teikėjas „salesforce.com Germany GmbH“, Erika-Mann-Str.31 , 80636 Miunchenas, Vokietija („Salesforce“) naudoja slapukus. Slapukai – tai nedidelės tekstinės rinkmenos, kurios, Jums naršant skiltyje „Pagalba“, įrašomos Jūsų galiniame įrenginyje.  „Salesforce“ naudoja dviejų rūšių slapukus: techniškai būtinus slapukus, kurie neriboja šios skilties funkcionalumo, ir analitinius slapukus.

Techniškai būtini slapukai:

toliau išvardyti būtini slapukai padeda užtikrinti naudojimąsi mobiliosios programėlės skiltimi „Pagalba“. Išjungus šiuos slapukus, ši skiltis gali neveikti tvarkingai.

Pavadinimas

Paslaugos teikėjas

Paskirtis

Trukmė

Tipas

renderCtx

Salesforce

Naudojamas siekiant pateikti pageidaujamus puslapius ir turinį, atsižvelgiant į naršymo elgseną.

 

Sesijos slapukai. Šie slapukai automatiškai ištrinami išėjus iš skilties.

HTTP slapukas

 

pctrk

Salesforce

Naudojamas siekiant stebėti lankymąsi skiltyje.

 

Sesijos slapukai. Šie slapukai automatiškai ištrinami išėjus iš skilties.

HTTP slapukas

 

force-stream

Salesforce

Naudojami siekiant persiųsti serverio užklausas dėl taip vadinamų „patvarumo“ metodų „Salesforce“ infrastruktūroje.

 

3 valandos

HTTP slapukas

 

sfdc-stream

Salesforce

Naudojami siekiant persiųsti serverio užklausas dėl taip vadinamų „patvarumo“ metodų „Salesforce“ infrastruktūroje.

 

3 valandos

HTTP slapukas

 

force-proxy-stream

Salesforce

Naudojamas siekiant užtikrinti, kad naudotojo užklausos būtų nukreipiamos į tuos pačius įgaliotuosius serverius.

 

3 valandos

HTTP slapukas

 

CookieConsentPolicy

Salesforce

Naudojamas siekiant teisingai pritaikyti naudotojo duotą sutikimą.

 

1 metai

HTTP slapukas

 

inst

Salesforce

Naudojamas siekiant peradresuoti užklausas į atitinkamą instanciją, kai žymės ir užkoduoti URL siunčia užklausas į kitą instanciją. Šio tipo užklausos gali įvykti po organizacijos perkėlimo, padalijimo arba atnaujinus URL.

 

Sesijos slapukas. Uždarius atitinkamą skirsnį, šis slapukas bus automatiškai ištrintas.

HTTP slapukas

 

1

Salesforce

Naudojamas registruojant navigacijos šaltinį, kad tinkamai būtų atvaizduotas tinklapio stilius

Nuolatinis

HTTP slapukas

 

LSSIndex:LOCAL{"namespace":"c"}

Salesforce

Naudojamas registruojant navigacijos šaltinį, kad tinkamai būtų atvaizduotas tinklapio stilius

Nuolatinis

HTTP slapukas

 

LSSNextSynthtic:LOCAL

Salesforce

Naudojamas registruojant navigacijos šaltinį, kad tinkamai būtų atvaizduotas tinklapio stilius

Nuolatinis

HTTP slapukas

 

source

Salesforce

Naudojamas registruojant navigacijos šaltinį, kad tinkamai būtų atvaizduotas tinklapio stilius

Nuolatinis

HTTP slapukas

 

Analitiniai slapukai:

šie analitiniai slapukai mūsų paslaugų teikėjui rinkti statistinius duomenis apie naudojimąsi mūsų skiltimi „Pagalba“, kad galėtume jį pritaikyti Jūsų naršymo poreikiams.

Pavadinimas

Paslaugos teikėjas

Paskirtis

Trukmė

Tipas

BrowserId

Salesforce

Naudojamas siekiant viduje analizuoti naršyklės sesijas ir apsilankymus.

1 metai

HTTP slapukas

„Salesforce“ slapukai neišsaugo informacijos, kurią galima tiesiogiai priskirti asmeniui, tačiau veikia aiškaus Jūsų galinio įrenginio (įskaitant kitą techninio pobūdžio informaciją, kaip antai IP adresą, operacinę sistemą interneto paslaugų teikėją ir pan.) identifikavimo pagrindu. Jums naudojantis mobiliosios programėlės skiltimi „Pagalba“, visi duomenys tvarkomi „Salesforce“ serveriuose, kurie yra Europos Sąjungoje.

Atsisakymo slapukai

Jei norite atšaukti savo sutikimą stebėti Jūsų elgseną naudojantis „Lidl Plus“, galite tai bet kuriuo metu padaryti po registracijos paspaudę atsisakymo nuorodą, kurią rasite mobiliosios programėlės skiltyje „Daugiau“  „Teisinė informacija“  „Bendrinti duomenis „Lidl-Plus“.

Žemėlapių paslaugos

Ši mobilioji programėlė suteikia Jums prieigą prie Jūsų naudojamo įrenginio operacinės sistemos žemėlapių paslaugos. Pavyzdžiui, mobiliojoje programėlėje galite tiesiogiai peržiūrėti interaktyvius žemėlapius, kad patogiai galėtumėte naudotis žemėlapių funkcija, pavyzdžiui, norėdami surasti artimiausias „Lidl“ parduotuves.

Kad būtų galima naudotis žemėlapių paslaugos funkcijomis, internetinės komunikacijos tikslais reikia tvarkyti Jūsų IP adresą. Paprastai, šis adresas tvarkomas atitinkamos operacinės sistemos serveryje. Mes negalime daryti įtakos šiam duomenų tvarkymui, kurį atlieka žemėlapių paslaugos teikėjai. Daugiau apie duomenų tvarkymo, kurį atlieka žemėlapių paslaugos teikėjai, tikslus ir apimtis sužinosite perskaitę paslaugos teikėjo privatumo taisykles. Šiose taisyklėse rasite daugiau informacijos apie Jūsų teises ir nustatymų parinktis, skirtas apsaugoti Jūsų privatumą.

Žemėlapių paslaugos teikėjo adresai ir privatumo politikos:

Nuorodos į kitus tinklalapius ir mobiliąsias programėles

Mūsų mobiliojoje programėlėje yra patalpintos nuorodos į kitus tinklalapius ir mobiliąsias programėles, kurias valdo viena iš „Lidl“ bendrovių ar kuris nors iš mūsų pirmiau paminėtų atrinktų partnerių arba kitos trečiosios šalys. Paspaudus kurią nors programėlės reklamjuostę ir (arba) siūlomą produktą, būsite nukreipti į tinklalapį, mobiliąją programėlę arba Jūsų mobiliųjų programėlių parduotuvę. Nuorodose gali būti integruotos specialios stebėjimo technologijos, kuriomis naudojasi minėtų tinklalapių ar mobiliųjų programėlių operatoriai, siekdami sužinoti ir įvertinti, kokiais būdais apie juos sužinojo naudotojas. Patariame perskaityti kiekvieno tinklalapio ar mobiliosios programėlės, į kurią nukreipia nuoroda, privatumo gaires. Jose paaiškinama, kokią su Jumis susijusią informaciją tvarko atitinkamas operatorius. Jei nukreipiame Jus į kurį nors iš šių tinklalapių ar mobiliųjų programėlių, Jūsų asmens duomenis mes tvarkome tam, kad įvykdytume Jūsų (techninį) prašymą būti nukreiptam į atitinkamą mobiliąją programėlę arba tinklalapį (BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas), vadovaudamiesi operatoriaus interesu teikti reklamą (BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas).

Naujienlaiškis, aktyvieji pranešimai, trumposios žinutės

Mes taip pat renkame duomenis apie Jūsų įpročius peržiūrint naujienlaiškį bei skaitant kitą informaciją, kurią mes atitinkamais atvejais siunčiame Jums aktyviaisiais pranešimais ar trumposiomis žinutėmis, juos išsaugome ir, kai tai įmanoma, susiejame su Jumis, Jūsų elektroninio pašto adresu arba kliento numeriu. Taip veikdami, mes renkame informaciją apie naujienlaiškio atidarymo laiką ir Jūsų paspaustas nuorodas, skiltis, pasirinktus produktus, skaitymo laiką, trukmę ir dažnumą.

Šiuos duomenis mes taip pat renkame ir naudojame tik tais atvejais, kai Jūs tam davėte sutikimą (taip pat žr. šios privatumo politikos 2 punktą).

Specialių kategorijų asmens duomenys

Jūsų pirmiau paminėtų asmens duomenų analizė neapima specialių kategorijų asmens duomenų, nurodytų BDAR 9 straipsnio 1 dalyje (pavyzdžiui, informacijos apie Jūsų sveikatos būklę ar Jūsų religiją). 

2. Kokiais tikslais ir kokiu teisiniu pagrindu mes tvarkome Jūsų asmens duomenis?

Šios privatumo politikos 1 punkte nurodytus duomenis mes tvarkome tam, kad galėtume suteikti Jums atitinkamas „Lidl Plus“ paslaugas.

Komunikacijos tikslai, Jūsų kliento profilio identifikavimas ir apsauga

Registracijos metu surinktus pagrindinius kliento duomenis naudojame komunikacijai su Jumis bei siekdami konkrečiai priskirti Jūsų kliento profiliui Jūsų apsipirkimo bei naršymo įpročius.

Jeigu naudodamiesi mūsų mobiliąja programėle ar savo mobiliojo galinio įrenginio nuostatų dialogo lange „Suteikti leidimą“ sutikote, kad būtų pasiekiama taip vadinama geografinės vietos informacija, šią funkciją naudojame tam, kad galėtume Jums pasiūlyti su Jūsų buvimo vieta susijusias individualias paslaugas. Pavyzdžiui, siekdami užtikrinti, kad veiktų funkcija „Parduotuvės paieška“, naudodami GPS ryšio ir tinklo informaciją tvarkome Jūsų buvimo vietą, kad galėtume parodyti, kur yra artimiausios parduotuvės. Mes nuolat nesaugome geografinės vietos informacijos.

Registracijos tikslais mes, be visa kita, norime žinoti Jūsų gimimo datą (žr. šios politikos 1 punktą). Mobiliąja programėle galite naudotis tik jei esate ne jaunesni nei 18 metų (žr. šios politikos 2 punktą). Be to, siekiant užtikrinti nepilnamečių apsaugą, tam tikrų produktų reklamai taikoma amžiaus riba. Pavyzdžiui, alkoholiniai gėrimai negali būti reklamuojami vaikams ar paaugliams.

Jūsų elektroninio pašto adresą pirmiausia naudojame tam, kad apsaugotume Jus nuo neteisėtos trečiųjų asmenų prieigos. Tuo tikslu elektroniniu paštu atsiunčiame Jums pranešimą, pavyzdžiui, apie prisijungimą iš trečios šalies įrenginio, t. y. įrenginio, iš kurio prie mobiliosios programėlės „Lidl Plus“ jungiamasi pirmą kartą.

Šias duomenų tvarkymo veiklas vykdome laikydamiesi teisinių reikalavimų, pagal kuriuos mums yra suteikta teisė tvarkyti duomenis, jei tai būtina siekiant naudotis paslauga arba įvykdyti sutartį (BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas) ir tvarkyti duomenis būtina siekiant viršesnių teisėtų interesų, dėl kurių būtina užtikrinti galimybę kuo lengviau ir efektyviau naudotis mobiliąja programėle (BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas).

Paskirstymo zonų ir parduotuvių tinklo optimizavimo tikslas

Kai jums bus suteikta išsami jūsų adreso informacija, mes ją naudosime ir optimizuosime savo lankstinukų platinimo srityse, kad galėtume apriboti lankstinukų skirtumų praradimą bei galėtume tikslingiau reklamuoti bei optimizuoti savo parduotuvių tinklą ir taip nustatyti tinkamas naujų filialų steigimo vietas. Informacija apie jūsų adresą yra teikiama savanoriškai. Šie duomenys tvarkomi atsižvelgiant į mūsų teisėtą interesą optimizuoti pardavimo kanalus (BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas).

Jus dominančių produktų nustatymo ir mūsų internetu skelbiamų pasiūlymų optimizavimo tikslas

Siekdami suteikti Jums „Lidl Plus“ narystės privalumus, pateikti geriausius įmanomus individualius pasiūlymus ir atlikti tikslines klientų apklausas, norime Jus geriau pažinti. Todėl pirmiausia nustatome, kurie produktai, specialieji pasiūlymai ir paslaugos Jums gali būti įdomūs ir aktualūs. Naudodamiesi šia informacija, galime atkreipti Jūsų dėmesį, pvz., į nuolaidas Jūsų mėgstamiems produktams, pasiūlyti Jums ypač palankias kainas ir informuoti apie patrauklius pasiūlymus, kurie yra mūsų asortimento specialiųjų pasiūlymų dalis.

Dėl šios priežasties mes renkame, tvarkome ir naudojame įvairius asmens duomenis apie Jūsų apsipirkimo įpročius ir kitą elgesį, aprašytą 1 dalyje.

Mūsų surinkti asmens duomenys gali būti naudingi sprendžiant apie Jus dominančius produktus. Tam priskiriami visi 1 dalyje paminėti duomenys.

Kiti, pirmiau išvardyti duomenys gali taip pat gali suteikti reikšmingos informacijos apie Jus galinčius sudominti produktus. Todėl nustatome galimą ryšį tarp vieno tipo ar kelių tipų asmens duomenų ir dominančių produktų. Šiam ryšiui nustatyti taikome matematinius statistinius metodus. Šiuo tikslu Jūsų asmens duomenys lyginami su kitų klientų duomenimis. Lygindami asmens duomenis galime išsiaiškinti, kokie kiti produktai ir specialieji pasiūlymai sudomino panašius  interesus turinčius klientus ir kurie galėtų sudominti Jus.

pasiūlymais, taip pat siekdami rengti apklausas. Be to, naudojami suasmeninti naudotojo profiliai, kurių reikia tam, kad būtų galima geriau pritaikyti galimus reklaminius pasiūlymus, skelbiamus, visų pirma, naujienlaiškių forma, prie Jūsų asmeninių interesų ir tobulinti rinkodaros informaciją. Šį naudotojo profilį taip pat sudaro informacija apie Jūsų naudojimąsi „Lidl Plus“.

Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, pagal kuriuos galime tvarkyti asmens duomenis tokia apimtimi, kuri yra būtina norint naudotis paslauga ar įvykdyti sutartį (BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas), ir todėl, kad turime pagrindinį teisėtą interesą kuo geriau pritaikyti savo pasiūlymus pagal Jus dominančius produktus (BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas).

Jei davėte savo atitinkamą sutikimą, informacija, šiame profilyje taip pat gali būti kaupiama informacija, kurią nuskaitėme iš Jūsų galinio įrenginio. Tokiais atvejais Jūsų asmens duomenis tvarkome vadovaudamiesi BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktu. Tai taikoma pirmiau „Naudotojo elgsenos analizė“ ir „Naujienlaiškis / Aktyvieji pranešimai / trumposios žinutės“ aprašytam duomenų tvarkymui.

Šią informaciją naudojame tam, kad galėtume gerinti Jūsų profilio pagrįstumą, optimizuoti mobiliąją programėlę „Lidl Plus“ ir kitas mūsų internetines paslaugas, su sąlyga, kad tai yra numatyta Jūsų sutikime. Teisinis pagrindas tam taip pat yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktas.

Informacijos ir reklaminių pasiūlymų tikslas

Jei davėte savo atitinkamą sutikimą, mes perduodame 1 dalyje aprašytus duomenis Lidl bendrovėms, kad jos galėtų elektroninių ryšių priemonėmis (pvz., elektroniniais laiškais arba trumposiomis žinutėmis) ir (arba) paštu informuoti Jus apie specialius pasiūlymus apie atitinkamus jų produktus bei paslaugas  bei pakviesti Jus dalyvauti klientų apklausose.

Šie tiesioginiai pasiūlymai teikiami, nes Jūs tam davėte mums savo atitinkamą sutikimą (BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktas).

Su vietove ir laiku susietų reklaminių pasiūlymų skelbimo tikslas

Jūsų asmens duomenis, susijusius su Jūsų apsipirkimo vieta ir laiku, tvarkome ir naudojame tam, kad galėtume skelbti Jums su laiku ir vietove susietus reklaminius pasiūlymus, pvz., siųsdami aktyviuosius pranešimus į Jūsų mobilųjį telefoną arba trumpąsias žinutes. Pavyzdžiui, jeigu dažniausiai apsiperkate šeštadieniais, galime informuoti Jus apie akcijas, kurios numatomos būtent tą savaitės dieną. Mes taip pat galime pateikti Jums konkrečiam regionui pritaikytą pasiūlymą, jeigu žinome, kuriame regione Jūs dažniausiai apsiperkate.

Aktyvieji pranešimai – tai tokie pranešimai, kurie iš mobiliosios programėlės siunčiami į Jūsų įrenginį ir jame rodomi pirmiau už kitus pranešimus. Mobilioji programėlė naudoja aktyviuosius pranešimus tuo atveju, jeigu įdiegdami mobiliąją programėlę arba bet kuriuo metu naudodamiesi mobiliąja programėle savo įrenginio nustatymuose leidote siųsti Jums aktyviuosius pranešimus. Jūs galite bet kuriuo metu išjungti aktyviųjų pranešimų siuntimą.

Jei analizuojame Jūsų apsipirkimo vietą ir laiką, tai darome siekdami užtikrinti naudojimąsi paslauga arba įvykdyti sutartį (BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas), taip pat tuomet, kai tai būtina siekiant viršesnių teisėtų interesų, dėl kurių būtina užtikrinti, kad mūsų pasiūlymai kuo labiau atitiktų laiko bei vietos aplinkybes (BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas).

Klientų užklausų nagrinėjimo tikslas

Savaime suprantama, mes saugome paslaptyje asmens duomenis, kuriuos pateikiate mums, kai bendraujate su klientų aptarnavimo skyrium (pvz., naudodami mūsų kontaktinę formą). Jūsų duomenis naudojame tik konkrečiu tikslu, siekdami išnagrinėti Jūsų užklausą ir tvarkyti Jūsų, kaip duomenų subjekto, užklausas ir į jas atsakyti.

Siekdami kuo geriau tvarkyti Jūsų mums pateiktas klientų aptarnavimo užklausas, aukščiau pateiktus duomenis taip pat galime pateikti kitoms „Lidl“ bendrovėms. Tai reiškia, kad norint tvarkyti Jūsų užklausas, šių duomenų iš naujo įrašyti ir saugoti nebūtina. „Lidl“ bendrovės naudoja Jūsų duomenis išskirtinai tam, kad identifikuotų Jus kaip klientą ar naudotoją ir tvarkytų Jūsų užklausą.

Jūsų duomenų tvarkymo teisinis pagrindas nagrinėjant Jūsų užklausas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas, kadangi duomenys yra būtini tam, kad galėtume išnagrinėti Jūsų užklausą, taip pat BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktas.

Mūsų ir Jūsų bendras (teisėtas) interesas, kad duomenys šiuo atveju būtų tvarkomi, grindžiamas siekiu atsakyti į Jūsų užklausas, jei reikia, išspręsti kilusias problemas ir išsaugoti bei gerinti Jūsų kaip kliento ar naudotojo patirtį naudojantis mūsų paslauga. Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas tvarkant Jūsų, kaip duomenų subjekto, užklausas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies c punktas, kadangi tai yra būtina mūsų teisinei prievolei vykdyti.

Mobiliosios programėlės teikimo tikslas

Duomenis, surinktus naudojantis mobiliąja programėle, mes tvarkome tam, kad mūsų mobilioji programėlė nepriekaištingai veiktų.  Ši informacija mums būtina, siekiant, visų pirma, užtikrinti, kad mobiliojoje programėlėje būtų įrašomi prioritetiniai nustatymai, taip pat šalis ir kalba, kad galėtume sparčiai išspręsti techninio pobūdžio problemas, o Jūs galėtumėte matyti konkrečias skiltis. Šių duomenų nenaudojame naudotojo profiliams kurti.

Tam techniškai būtinų technologijų naudojimo teisinis pagrindas yra BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktas, t. y. mūsų paslaugų suteikimo tikslais mes tvarkome Jūsų duomenis, siekdami įvykdyti sutartį.

Naudojimasis Žemėlapių paslauga yra grindžiamas mūsų sutartiniais santykiais su Jumis pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies b punktą, taip pat siekiant mūsų teisėtų interesų patraukliai pateikti mūsų pasiūlymus ir aiškiau atvaizduoti mobiliojoje programėlėje skelbiamas parduotuvių vietas. Tai laikoma teisėtu interesu pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktą.

3. Kam persiunčiame Jūsų asmens duomenis?

Jūsų asmens duomenis mes taip pat persiunčiame trečiosioms šalims tokia tvarka:

Atskleidimas paslaugų teikėjams

Tam tikrais atvejais Jūsų duomenims tvarkyti pasitelkiame paslaugų teikėjus. Tuo tikslu mūsų vardu veikiančios įmonės rūpestingai atrenkamos ir su jomis sudaromos rašytinės sutartys. Šios įmonės privalo vykdyti mūsų nurodymus ir iki duomenų tvarkymo pradžios, o vėliau – periodiškai mes atliekame jų patikrinimus. Jūsų asmens duomenų šios įmonės niekuomet nenaudoja savo tikslams.

Atsižvelgdami į tai, persiunčiame Jūsų duomenis tiems duomenų gavėjams, kurie mums:

  • teikia duomenų saugojimo išteklius, duomenų bazių sistemas ar pan.,
  • teikia techninę pagalbą,
  • teikia rinkodaros ir technines konsultacijas.

Atskleidimas prijungtų Lidl paslaugų operatoriams

„Lidl“ bendrovėse (žr. pirmiau nurodytą 1 punktą) pirmiau aprašytomis sąlygomis atitinkamai vietinei bendrovei perduodame toliau nurodytus duomenis:

 • Jūsų produktų pasirinkimus, kurie yra nustatomi siekiant užtikrinti tikslinį jums aktualaus turinio pateikimą.
 • Jūsų kliento numeris, jei dalyvaujate vietinės bendrovės organizuojamame konkurse, taip pat jūsų vardas ir pavardė bei telefono numeris, jei yra paskelbiama, jog jūs buvote išrinktas nugalėtoju.

Jūsų pateiktus duomenis galime persiųsti kitai „Lidl“ bendrovei, jeigu tai būtina siekiant mūsų klientų aptarnavimo skyriui atsakyti į užklausą. Be to, siekiant atsakyti į Jūsų užklausą, atskiras jos dalis mums gali prireikti perduoti sutarties šalims (pvz., tiekėjams, jeigu pateiktos užklausos susijusios su konkrečiais produktais).

Mes jokiais būdais neperduodame Jūsų asmens duomenų kitoms įmonėms už „Lidl“ bendrovių ribų, kurios pageidauja naudoti šiuos duomenis tiesioginės rinkodaros tikslams.

Tais atvejais, kai asmens duomenis perduodame trečiojoje valstybėje esantiems (už Europos ekonominės erdvės ribų įsisteigusiems) duomenų gavėjams, apie tai galite sužinoti iš informacijos apie mūsų paslaugų teikėjų vykdomas duomenų tvarkymo veiklas, kuri skelbiama šioje privatumo politikoje. Priėmusi sprendimus dėl tinkamumo, Europos Komisija patvirtino, ar tokioje trečiojoje valstybėje užtikrinama tinkama duomenų apsauga. Išsamų sąrašą valstybių, dėl kurių yra priimtas sprendimas dėl tinkamumo, rasite paspaudę šią nuorodą: ec.europa.euht. Jei Europos Komisija nėra patvirtinusi, kad kurioje nors trečiojoje valstybėje egzistuoja tinkamas duomenų apsaugos lygis, garantuojame, kad tinkamas duomenų apsaugos lygis užtikrinamas kitomis priemonėmis, kaip antai: įmonei privalomos duomenų apsaugos taisyklės, standartinės sutarčių sąlygos, sertifikavimo mechanizmai ar pripažinti elgesio kodeksai. Išsamesnės informacijos Jums suteiks mūsų duomenų apsaugos pareigūnas (žr. aukščiau).

4. Kaip užtikriname Jūsų asmens duomenų konfidencialumą?

Siekdami užtikrinti Jūsų asmens duomenų konfidencialumą, savo darbuotojams, vykdantiems duomenų tvarkymo veiklą, uždraudėme neleistinai rinkti, tvarkyti arba naudoti asmens duomenis. Mūsų rūpestingai atrinkti ir duomenų apsaugos srityje apmokyti darbuotojai jų darbo santykių įsigaliojimo pradžioje sutartimis įsipareigoja saugoti duomenų konfidencialumą. Ši prievolė galioja net ir darbo santykiams nutrūkus.

5. Kaip užtikriname su Jūsų asmeniu susijusių duomenų saugumą?

Jūsų duomenų saugumas mums yra labai svarbus. Mes naudojame technines ir organizacines priemones, kad, visų pirma, apsaugotume Jūsų asmens duomenis nuo grėsmių, kylančių perduodant duomenis, taip pat nuo jų atskleidimo trečiosioms šalims. Taikomos priemonės periodiškai keičiamos, atsižvelgiant į technologinių žinių raidą.

6. Kiek laiko saugome Jūsų asmens duomenis?

Jūsų asmens duomenis mes ištriname ar padarome juos anonimiškus, kai tik jų mums nebereikia pirmiau nurodytam tvarkymo tikslui. Jūsų asmens duomenis paprastai saugome tol, kol naudojatės „Lidl Plus“. Jeigu per 24 mėnesių laikotarpį neatliekate jokių veiksmų, pranešame Jums apie tai, kad Jūsų duomenys bus ištrinti. Tokiu atveju Jūs galite nesutikti su ištrynimu iš naujo atidarę mobiliąją programėlę arba prie jos prisijungę.

Pasibaigus Jūsų narystei, Jūsų mobiliojo ryšio telefono numerį saugome ne ilgiau nei 6 mėnesius, siekdami užkirsti kelią neleistinam prisijungimui. Kitais atvejais duomenys ištrinami nuo išsiregistravimo iš „Lidl Plus“ praėjus 72 valandoms. Per šias 72 valandas Jūs galite atkurti savo kliento paskyrą. Tam Jums reikia iš naujo prisiregistruoti. Tokiu atveju duomenų ištrynimo procedūra bus nutraukta. Jeigu dėl teisės aktais nustatytų saugojimo terminų arba tuomet, kai tai būtina nustatant, vykdant ar ginant teisinius reikalavimus, Jūsų duomenų reikia ilgesnį laikotarpį, mes, laikydamiesi duomenų apsaugos taisyklių, saugome Jūsų duomenis ir po išsiregistravimo iš „Lidl Plus“ tiek, kiek tai privaloma pagal atitinkamus teisės aktus arba tol, kol tai yra būtina siekiant tikslų.

Visą asmeninę informaciją, kurią atsiunčiate mums teikdami užklausas klientų aptarnavimo skyriui, mes ištriname arba padarome anonimišką ne vėliau kaip po 90 dienų nuo galutinio atsakymo pateikimo Jums. Kaip rodo praktika, paprastai, po 90 dienų nebesulaukiame klausimų dėl mūsų pateiktų atsakymų. Jums pareiškus savo duomenų subjekto teises, Jūsų asmens duomenys saugomi 3 metus  nuo galutinio atsakymo kaip įrodymas, kad suteikėme Jums išsamią informaciją ir yra vykdomi teisės aktų reikalavimai.

7. Kokias turite teises tvarkant Jūsų duomenis?

Gavę Jūsų prašymą, mes, savaime suprantama, suteiksime Jums informaciją, nustatytą BDAR 15 straipsnyje (o ypač informaciją apie tai, kokius duomenis apie Jus saugome, kas yra duomenų gavėjai ir kokios yra duomenų gavėjų kategorijos, kuriems perduodami duomenys, saugojimo tikslus ir pan.). Savaime suprantama, šią informaciją, paprastai, teikiame neatlygintinai.

Esant teisės aktuose nustatytoms sąlygoms Jūs taip pat turite teisę reikalauti ištaisyti klaidingus Jūsų asmens duomenis, be to, reikalauti ištrinti Jūsų asmens duomenis, reikalauti apriboti Jūsų asmens duomenų tvarkymą ir reikalauti užtikrinti Jūsų asmens duomenų perkeliamumą.

Jūs taip pat turite teisę pateikti skundą kompetentingai priežiūros institucijai.

Jeigu asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis BDAR 6 straipsnio 1 dalies e arba f punktu arba tiesioginės rinkodaros tikslais, Jūs galite pareikšti nesutikimą su duomenų tvarkymu.

Savo duotą sutikimą Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti, pavyzdžiui, mobiliosios programėlės skiltyje „Pagalba“  „Susisiekite“ arba (jei pageidaujate tiesiogiai pasirinkti atskirus pranešimų perdavimo būdus) skiltyje „Nustatymai“ „Komunikacija“, arba išsiųsdami elektroninį laišką šiuo adresu: infolinija@lidl.lt.

Jei norite atšaukti savo sutikimą, kad būtų analizuojamas Jūsų naudojimasis šia mobiliąja programėle ar „My Lidl“ kliento paskyra, galite atitinkamai pakeisti nustatymus nuėję į skiltį „Daugiau“  „Teisinė informacija“  „Bendrinti duomenis „Lidl Plus““.

8. Pareigos pateikti duomenis nebuvimas

Jeigu šiuos duomenis teikiate savo iniciatyva, Jūs neprivalote pateikti pirmiau minėtos savanoriškos informacijos, tačiau neturėdami šių duomenų mes negalėsime Jums teikti „Lidl Plus“ paslaugų visa apimtimi. Duomenys, kurių neprivalote pateikti, yra atitinkamai pažymėti.

9. Ar mes turime teisę keisti privatumo politiką?

Pasikeitus teisės aktams ar „Lidl Plus“ atliekamo duomenų tvarkymo aplinkybėms, gali priteikti pakeisti ir šią privatumo politiką. Jeigu, pavyzdžiui, pasikeistų Jūsų asmens duomenų rinkimo, tvarkymo ar naudojimo tikslai, atsakingos bendrovės kontaktiniai duomenys bei duomenų gavėjų kategorijoms, informuosime Jus apie tai ir, jeigu reikia, paprašysime tam Jūsų sutikimo.

Atsisiųsti privatumo politiką

Jūs galite atsisiųsti naudojimosi mobiliąja programėle „Lidl Plus“ privatumo politiką PDF formatu paspaudę šią nuorodą.