Dzūkija ir Vilnius

Dzūkija
 1. Kruonio gravitacinė kalva. Keista ir vienintelė tokia vieta Lietuva, akių apgaulė arba kai riedi į kalną. Gravitacinių kalvų pasaulyje yra bent keliasdešimt, dažnai jos sužymėtos turistų lankymui, skirtingai nei ši, prie Kruonio. Tiksi vieta čia.
 2. Napoleono kepurė. Tai Lepelionių piliakalnis, dažniausiai vadinamas Napoleono kepure. Legenda pasakoja, jog čia Napoleonas palaidojo savo kepurę. Tiksli vieta čia.
 3. Velnio duobė. Aukštadvario regioninis parkas garsėja “duobėmis”, garsiausia iš jų - Velnio duobė, apipinta legendomis ir mitais. Norintiems mistikos - ekstrasensai teigia nustatę prie Velnio duobės didelę energetinio lauko anomaliją. Tiksli vieta čia.
 4. Elektrėnų marios. Dirbtinis vandens telkinys, kuris susiformavo užtvenkus Strėvos upę nuo jos įtekėjimo į Kauno marias. Tiksli vieta čia.
 5. Grabijolų kaimelis. Vienas gražiausių Lietuvos kaimų, kuriame gyvena vos keletas gyventojų. Tai mažas kaimelis, pasislėpęs tarp miškų, turintis įspūdingo grožio senovinių pastatų. Tiksli vieta čia.
 6. Naujosios Rėvos piliakalnis. Čia susiformavęs ne vienas piliakalnis, o nedidelė grandinėlė - lyg ir ozas, arba dar suprantamiau - eisite tarsi ant išsirangiusio drakono keteros, su gana nemažais skardžiais šonuose. Tiksli vieta čia. 
 7. Liubavo dvaro malūnas. Liubavo dvaro rūmų pastato neišliko, tačiau visoje teritorijoje yra 10 kitų pastatų, vienas jų – malūnas. Dvaro malūne jau anksčiau veikė muziejus, o šiemet sutvarkyti ir muziejui pritaikyti dar du pastatai - oficina ir oranžerija. Tiksli vieta čia.
 8. Vilniaus televizijos bokštas. Aukščiausias statinys mūsų šalyje, į kurį pakilus atsiveria įspūdingo grožio Vilniaus miesto ir rajono vaizdai. Tiksli vieta čia.
 9. Gedimino pilis. Tai Vilniaus miesto simbolis primenantis romantišką miesto atsiradimo legendą. Šnekama, jog ant šio kalno kaukė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino susapnuotas Geležinis Vilkas. Tiksli vieta čia.
 10. MO muziejus. Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, kuriame išvysite unikalių parodų, kino seansų, koncertų bei kitų kultūrinių renginių. Tiksli vieta čia.
 11. Trakų salos pilis. Apsupta vaiskių ežerų, apjuosta vaizdingų pakrančių, pilis primena ne tik šlovingą Lietuvos didžiosios kunigaikštystės praeitį, bet ir kultūrinės veiklos turtingą dabartį. Tiksli vieta čia.
 12. Galvės ežeras. Šis ežeras garsus ne tik esančia Trakų pilimi, bet ir žuvininkyste ir sportu. Ežere sugaunamų įvairių žuvų, daugiausia kuojų, taip pat vyksta irklavimo varžybos, regatos. Tiksli vieta čia.
 13. Panerių memorialinis muziejus. Šioje vietoje Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyta apie 100 tūkst. žmonių, daugiausiai žydų. 1960 m. atidarytas muziejus, veikiantis iki šiol, kuriame eksponuojami įvairūs su naciais ir žudynėmis susiję daiktai. Tiksli vieta čia.
 14. Medininkų pilis. Tai didžiausia aptvarinė LDK pilis, ilgą laiką buvusi apleista ir tik prieš keletą metų restauruota, jos viduje įrengiant penkių aukštų ekspoziciją, kurioje – karybos eksponatai, meno kūriniai, sidabro gaminiai, medžioklės trofėjai. Tiksli vieta čia.
 15. Birštono apžvalgos bokštas. Nuo 55 m aukščio bokšto atsiveria tekantis Nemunas, pietrytinėje dalyje atviras laukas, šalia miškas, matosi Birštono panorama, Nemuno slėnis. Tiksli vieta čia.
 16. Raižių mečetė. Tai totorių mečetė Raižių kaime. Čia pamaldos vyksta retai, vietos musulmonai čia susirenka per didžiąsias šventes. Tiksli vieta čia.
 17. Onuškio bažnyčia. Bažnyčia vėlyvojo klasicizmo, turi romantizmo bruožų, primenanti sumažintą Vilniaus katedros variantą. Tiksli vieta čia.
 18. Rūdiškių vandens bokštas. Rūdiškių geležinkelio stotyje stovi vandens bokštas. Šis bokštas stovi pusiaukelėje tarp Lentvario ir Valkininkų tam, kad garvežiai galėtų papildyti vandens atsargas. Tiksli vieta čia.
 19. Paulavos respublika. Dabar čia – tik sugriuvusios dvaro ir aplinkinių pastatų sienos bei gražiai sutvarkyta teritorija, bet 1769-1795 m. čia gyvavo atskira laiką pralenkusi miniatiūrinė respublika, su savais įstatymais, valiuta, teismu, policija ir valstiečių seimu. Tiksli vieta čia.
 20. Žuvinto rezervatas. Rezervatas garsus esančia paukščių karalija, turtingu gyvūnijos pasauliu. Čia aptikta įvairių vabzdžių, roplių, varliagyvių ir žinduolių rūšių, pačiame Žuvinto ežere aptinkamos 22 žuvų rūšys. Tiksli vieta čia.
 21. Aštriosios Kirsnos dvaras. Šis dvaras išsiskiria itin originalia reprezentacinės ir ūkinės – gamybinės dalių kompozicija. Kadaise čia veikė plytinė, spirito gamykla, kalkinė, malūnas, lentpjūvė. Tiksli vieta čia.
 22. Dusios ežeras. Tai trečias pagal dydį Lietuvoje ir didžiausias pietų Lietuvos ežeras, todėl dažnai vadinamas Dzūkijos jūra. Tiksli vieta čia 
 23. Metelių apžvalgos bokštas. Tarsi olimpinių žaidynių fakelas iš toli matosi Metelių apžvalgos bokštas. Nedidelis (15 m aukščio), todėl vaizdas nuo jo labai stipriai nenustebins - visai greta matysite Metelio ežerą, Metelių miestelį. Tiksli vieta čia.
 24. Metelio ežeras. Ežeras labai įvairus savo paukščių, augalų bei žuvų įvairove. Įsiterpęs tarp Dusios ir Obelijos ežerų. Tiksli vieta čia.
 25. Obelijos ežeras. Mažiausias Metelių regioninio parko ežeras. Ežere gyvena įvairių rūšių žuvys, nuo lydekų, ungurių iki dyglių ir pūgžlių. Tiksli vieta čia.
 26. Baltosios Rožės tiltas Alytuje. Jungiantis abu Nemuno krantus. Pastatytas ant išlikusių buvusio geležinkelio tilto taurų, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Tiksli vieta čia.
 27. Senojo Alytus-Varėna geležinkelio ruožas. Tai istorinis geležinkelio ruožas, apie kurį žino nedaugelis. Vienintelis išlikęs originalus bėgių fragmentas yra ant Derežnyčios upelio pralaidos tiltelio. Tiksli vieta čia.
 28. Valkininkai. Miestelis labai senas, minimas nuo 14 a., iškentęs daug mūšių. Didelė trikampė, akmenimis grįsta aikštė yra tikras Valkininkų išskirtinumas. Tiksli vieta čia.
 29. Rūdninkų žemyninė kopa. Sovietiniais laikais nebuvo prieinamos, nes čia veikė karinis poligonas. Dabar čia ramu, nors yra visokių įspėjimų, kad ne visoje teritorijoje gali būti saugu vaikščioti. Tiksli vieta čia.
 30. Jašiūnų dvaras. Šis dvaras ilgą laiką buvo apleistas, ir vos prieš porą metų vėl prikeltas naujam gyvenimui. Čia puikūs vėlyvojo klasicizmo rūmai, iškilę prieš beveik 200 metų, jau po to, kai Jašiūnai iš nusigyvenančių Radvilų perėjo į Balinskių ir Sniadeckių šeimų rankas. Tiksli vieta čia.
 31. Snaigyno-Veisiejų apžvalgos bokštas. Nuo šio apžvalgos bokšto atsiveria akį džiuginantys reginiai: Snaigyno ežeras, jo vingiuoti krantai, salos bei Veisiejų miestelio panorama. Tiksli vieta čia.
 32. Liškiavos vienuolyno ansamblis. Liškiavos kaimas įsikūrė 15 a., čia buvo pastatytas dvaras. Vėliau, 17-18 a. Liškiava priklausė dominikonams, kurie čia pastatė bažnyčią ir vienuolyno pastatus. Tiksli vieta čia.
 33. Lynų kelias. Tai vienintelis Lietuvoje keleivinis lyninis keltuvas, veikiantis Druskininkuose. Šis kelias jungia du lankomiausius Druskininkų turistinius objektus – Vandens parką ir „Snow Areną“. Tiksli vieta čia.
 34. Merkinės piliakalnis. Merkinės piliakalnis apsuptas praktiškai trijų upių - greta Nemuno ir Merkio santakos, o visai šalia teka dar ir Stangės upeliukas. Tiksli vieta čia.
 35. Zervynos. Tai tipinis Dzūkiškų pastatų ir miškų apgaubtas kaimas, kurio apylinkėse gausu mezolito, neolito ir žalvario amžiaus stovyklų. Tiksli vieta čia.
 36. Čepkelių rezervatas. Tai unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas, kuris pasižymi išskirtine buveinių ir rūšių įvairove, saugomų augalų ir gyvūnų rūšių gausa. Tiksli vieta čia.
 37. Eišiškių bažnyčia. Aukšta varpinė, unikalaus grožio bažnyčios fasadas, dailės paminklų gausa – verti kiekvieno lankytojo. Tiksli vieta čia.
 38. Norviliškių pilis. Norviliškių pilis formavosi kaip vienuolynas - 17 a. iš Rytprūsių kilusio Šorco žmona Dorota Zienovičiūtė, likusi našle, čia pasikvietė pranciškonų vienuolių, kurie ir pastatė vienuolyną bei bažnyčią šalia. Tiksli vieta čia.