Naršyklė nepalaikoma
Kad svetainė būtų atvaizduojama teisingai, naudokite vieną iš toliau nurodytų naršyklių.Dėmesio!Atnaujinkite savo naršyklę. Jei tęsite naršymą su šia naršykle, apsipirkimo patirtis gali būti nesėkminga!
    Brand Navigation
    1. Karjera
    2. Informacija
    3. Žiniasklaidai
    4. NT sprendimai
    5. Sąskaitos faktūros
    6. Pagalba ir kontaktai

    Patalynė kiekvienam sezonui. Štai kaip teisingai pasirinkti medžiagą

    Nori gražių sapnų? Pasirinkęs kiekvienam sezonui tinkamą patalynę galėsi ramiai snausti iki kito ryto. Kad ir kokiam sezonui beieškotum patalynės, pvz., žiemai ar vasarai, čia rasi patarimų, kaip pasirinkti tinkamą medžiagą ir mėgautis patogumu miegant.

    Patalynės medžiaga. Ar jau žinai?

    Kuo skiriasi minkšta flanelė, džersis, sirsakeris ar satinas? Nebūtinai medžiaga! Šie terminai apibūdina audimą ir pluošto apdorojimą. Todėl satino galite įsigyti, pavyzdžiui, kaip medvilninės patalynės arba kaip mikropluošto patalynės. Abu pluoštai turi privalumų ir trūkumų.

    Nuostabus miegasStilingi sapnai

    Medvilninės ir mikropluošto patalynės palyginimas

    Medvilninė patalynė

    Mikropluošto patalynė

    + Pralaidi orui

    + Idealiai tinka alergiškiems žmonėms

    + Sugeria kūno išskiriamą drėgmę

    + Maloni ir šilta

    + Maloni ir švelni odai

    + Itin lengva prižiūrėti

    + Ilgaamžė + universali

    + Išlaiko formą ir spalvą

    - Linkusi glamžytis

    - Mažiau pralaidi orui

    „Lidl“ parduotuvėse rasi ne tik grynos medvilnės ar mikropluošto patalynės, bet ir įmantrių pluoštų mišinių, derinančių abiejų variantų privalumus. Net ir alergiški žmonės dažnai mano, kad patalynė iš mišraus pluošto yra puikus sprendimas.

    Kokia patalynė kokiam sezonui?

    Kiekvienas žmogus miega skirtingai. Net ir nepriklausomai nuo sezono vieni žmonės linkę prakaituoti ir turi aukštesnę kūno temperatūrą, o kitiems, atvirkščiai – visada reikia šilumos. Renkantis patalynę reikėtų į tai atsižvelgti. Taip pat reikėtų nepamiršti apie kambario klimatą, savo odos poreikius ir, žinoma, savo skonį.


    Jei nenori kiekvieną sezoną keisti patalynės ir gerai miegi bet kokiu oru, namų tekstilės gaminius rinkis iš universalių medžiagų, tokių kaip satinas ar „Renforcé“.


    Ypač populiari medvilninė „Renforcé“ patalynė yra lengva ir glotni bei ypač gerai sugeria drėgmę. Dėl to ši patalynė ne tik puikiai tinka vasarai, bet taip pat yra puikus pasirinkimas bet kuriam sezonui.

    Kokią patalynę rinktis vasarą?

    Vasarai skirta patalynė turėtų sugerti drėgmę nuo kūno ir suteikti jaukų miego pojūtį nesuteikdama papildomos šilumos. Tam tinka:

    1. Satino patalynė

      Satino patalynė - tai ne tik prabangi akį traukianti priemonė. Tankus įvairių medžiagų pynimas užtikrina itin švelnų paviršių, kuris maloniai priglunda prie odos. Satinas taip pat puikiai praleidžia orą.

    2. "Seersucker" patalynė

      Tipiška seersucker krepinė struktūra atlieka ne tik vizualinę funkciją. Ši struktūra leidžia orui optimaliai cirkuliuoti aplink odą, todėl patalynė ypač vėsina.

    3. Lininė patalynė

      Šis natūralus pluoštas - vasaros hitas: vargu ar jis galėtų būti erdvesnis ir palankesnis temperatūrai. Lininė patalynė optimaliai sugeria drėgmę, ją pašalina, greitai džiūsta ir taip reguliuoja kūno temperatūrą. Jį taip pat galima skalbti aukštoje temperatūroje.

    4. Mikropluošto patalynė

      Kai funkciniai mikropluoštai perdirbami į lengvas vasarines medžiagas, galite tikėtis tvirtos ir lengvai prižiūrimos patalynės. Elastinga mikropluošto patalynė patikimai sugeria drėgmę ir greitai ją vėl atiduoda.

    Kokią patalynę rinktis žiemą?

    Žiemą miegamajame net ir uždarius langus gali būti gana vėsu. Šildantys pluoštai padeda nesušalti miegant. Geriausia patalynė žiemą yra:

    1. Beaver patalynė

      (Fine) bebras - tai tankus medvilninis audinys, kuris yra grublėtas, kad būtų dar šiltesnis. Bebro kokybės patalynė idealiai tinka visoms žiemos naktims.

    2. Vilnonė patalynė

      Vilna - tai jauki ir šilta universali drabužių rūšis. Ši medžiaga yra šilta, sugeria drėgmę ir ją labai lengva prižiūrėti.

    Kokia patalynė tinka alergiškiems žmonėms?

    Dulkės ir dulkių erkutės gali kelti sunkumų alergiškiems žmonėms. Lova yra tipiškas dulkių kaupimosi ir dulkių erkučių židinys, tačiau pasirinkęs tinkamą patalynę gali išvengti šios problemos. Rinkdamasis patalynę atkreipk dėmesį, kad audinys būtų:

    • itin tankiai austas;
    • nelaidus dulkių erkutėms;
    • reguliuojantis drėgmę;
    • skalbiamas aukštoje temperatūroje;
    • patvarus ir ilgaamžis;
    • su užtrauktuku.

    Mikropluoštas, iš kurio gaminama, pavyzdžiui, satininė patalynė, turi daug privalumų. Jo ypač glotnus paviršius leidžia ypač tankiai austi, be to, jis taip pat labai patvarus. Tai reiškia, kad tokį audinį galima skalbti dažniau ir aukštoje temperatūroje, tokiu būdu kovojant su dulkių erkutėmis ar dulkėmis. Aukštos kokybės medvilnė ypač tinka drėgmei reguliuoti ir užtikrinti kuo mažiau alergišką miego aplinką.

    Patalynės dydžiai. Ką svarbu žinoti?

    Antklodė, pagalvė ir patalynė turėtų puikiai tarpusavyje derėti. Pasirinkus tinkamą dydį, antklodė ir į užvalkalus įdėta pagalvė išlaikys savo formą, niekas nenusitemps ir nesusigrums netinkamose vietose. „Lidl“ patalynės komplekto pagalvės užvalkalas visada yra 80 x 80 cm dydžio. Antklodės dydį galima pasirinkti iš šių variantų:

    • patalynė 135 x 200 cm – šis standartinis antklodžių dydis yra labiausiai naudojamas ir tinka tiek suaugusiųjų, tiek vaikų patalynei;
    • patalynė 155 x 220 cm – šios didesnės antklodės tinka norintiems kiek daugiau jaukumo;
    • patalynė 200 x 220 cm – svajokite prisiglaudę vienas prie kito arba džiaukitės vienas kito kūno šiluma. Karališkojo dydžio antklodė puikus sprendimas.

    Patarimas. Tinkamą antklodės ilgį reikia rinktis priklausomai nuo ūgio. Ji turėtų būti bent 20 cm ilgesnė už tavo ūgį. Iki 1,80 m ūgio visiškai užtenka 200 cm ilgio antklodės. Jei esi aukštesnis, verčiau rinkis 220 cm ilgio antklodę.

    Patalynės skalbimas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

    Kad lovoje visada jaustumeisi patogiai, reguliariai skalbk ir prižiūrėk savo patalynę. Atkreipk dėmesį į ant patalynės esančią priežiūros etiketę ir vadovaukis keliais patarimais:

    • prieš naudodamas naują patalynę pirmą kartą, išskalbk ją;
    • apversk patalynę į kitą pusę ir užsisek sagas ar užtrauk užtrauktukus;
    • medvilninę patalynę skalbk 60 °C temperatūroje, o turėdamas alergiją – 90 °C temperatūroje;
    • mikropluošto patalynė būna higieniškai švari skalbiant 40 °C temperatūroje;
    • ar patalynę galima džiovinti džiovyklėje, priklauso nuo medžiagos – vadovaukis priežiūros instrukcijomis.