Saulė ir vėjas – tai puikūs pagalbininkai: efektyvus skalbinių džiovinimas lauke
Skalbiniai, kurie lengvai plevėsuoja vėjyje ir vis dar nuostabiai gaiviai kvepia spintoje: Džiovinti skalbinius lauke yra labai smagu ir galima tai daryti beveik visur. Ekologiškiausias džiovinimo būdas gali pareikalauti šiek tiek daugiau darbo, nei naudojant būgninę džiovyklę, tačiau jis taip pat turi daug privalumų. Šiame straipsnyje paaiškinama, kaip geriausia džiovinti skalbinius lauke ir į ką atkreipti dėmesį renkantis vietą - balkoną, terasą ar sodą.
Turinys
Skalbinių džiovinimo lauke priežastys
Kiekvienas, kuris skalbinius džiovina lauke, gali pasinaudoti keliais privalumais iš karto:
- Džiovinimas gryname ore yra nemokamas
- Taupoma energija, naudinga aplinkai
- Lauke išdžiovinti skalbiniai yra minkšti
- Lauke išdžiovinti skalbiniai ypač maloniai kvepia, net jei nenaudojamas audinių minkštiklis
- Skirtingai nei džiovinant patalpose, nedidėja drėgmės lygis ir nekyla pelėsio rizika.
Jei nespaudžia laikas ir yra galimybė nenaudoti džiovyklės, labai rekomenduojama skalbinius džiovinti lauke.
Kur geriausia džiovinti skalbinius lauke?
Skalbinius galima džiovinti balkone ir terasoje bei sode. Renkantis vietą lemiamą vaidmenį atlieka įvairūs veiksniai: Pirmiausia, žinoma, reikia pakankamai vietos skalbinių stovui, virvei ar besisukančiai džiovyklei pastatyti. Antra, toje vietoje turi būti gera oro cirkuliacija, kad garuojantis vanduo galėtų greitai išgaruoti. Todėl kartais labai mažas dengtas balkonas ar lodžija netinka. Džiovindami skalbinius sode, įsitikinkite, kad jie nėra pakabinti tiesiai po medžiu, kad nebūtų sutepti. Žinoma, džiovinimui geriau tinka šiek tiek saulėta vieta nei pavėsinga. Tačiau per daug tiesioginių saulės spindulių gali išblukinti spalvotus tekstilės gaminius.

Kaip reiktų pakabinti skalbinius?
Kad galėtumėte džiovinti skalbinius lauke, turite įsigyti tinkamą tam prietaisą. Kompaktiškos džiovyklės idealiai tinka mažesniems balkonams. Tačiau jų trūkumas tas, kad galima išdžiovinti tik nedidelį kiekį drabužių. Dideli skalbiniai, pavyzdžiui, paklodės, užima visą stovą arba kabo ant grindų.
Paprastai terasoje būna šiek tiek daugiau vietos, kad būtų galima pastatyti didesnį skalbinių stovą. Sode galima naudoti besisukančią džiovyklę, tvirtai pritvirtintą prie žemės. Joje vienu metu galima laikyti ir džiovinti didelį kiekį skalbinių. Jei norite, tarp dviejų medžių taip pat galite ištiesti paprastą skalbinių virvę. Kuo daugiau vietos paliksite tarp atskirų drabužių, tuo greičiau jie išdžius.
Nepamirškite priedų
Kad skalbiniai būtų patikimai pakabinti, nekristų ir nenuskristų, juos reikia pritvirtinti skalbinių spaustukais. Patys spaustukai laikomi praktiškame krepšelyje. Taip pat reiktų turėti skalbinių krepšį, kad išdžiovintus skalbinius galėtumėte lengvai parsinešti į namus ar butą.
Kokiomis oro sąlygomis galima džiovinti lauke?
Akivaizdu, kad džiovinti skalbinius lauke per lietų nėra gera mintis. Vis dėlto skalbinius galima džiovinti lauke ištisus metus, o dėl sublimacijos – net ir žiemą esant minusinei temperatūrai. Skalbinius džiovinant lauke temperatūra yra antraeilis dalykas. Idealiai tinka sausas oras ir lengvas vėjelis, kad skalbinių drėgmė galėtų greitai ir lengvai išgaruoti. Jei drėgmė per didelė, oras negali sugerti drėgmės iš skalbinių. Skalbiniai liks ilgiau drėgni. Kita vertus, šiltas ar šaltas vėjas pagreitina garavimą, todėl džiovinimo laikas sutrumpėja.
Oro sąlygos | Sausas oras |
---|---|
Saulė, silpnas vėjas, 15-20°C | 4-8 val. |
Ryški saulė, sausas oras, 25°C ir daugiau | 2 val. |
Nėra saulės, mažiau nei 15°C | Iki 3 dienų |
Sausas oras, žemiau 0°C | 1-2 dienas |