Deja, naršyklės versija nepalaikoma

Deja, naršyklės versija nepalaikoma

MKL
Dabar yra laikas patikėti jaunaisiais sportininkais

Krepšinis man yra...

--------------------

didžiausia motyvacija

Adomas Sideravičius
Neda Pliatkutė

ADOMAS SIDAREVIČIUS (16 m.)

Kauno krepšinio mokykla „Perkūnas“

Adomas lanko krepšinį nuo septynerių, tad jau devynerius metus šis sportas yra neatsiejama jo gyvenimo dalis. MKL ugdo sveiką konkurenciją tarp draugų, suteikia naujų patirčių krepšinio aikštelėje ir galimybę grumtis su rimtais varžovais. Komandą Adomas apibūdina kaip vieną kumštį, kur kiekvienas žaidėjas kovoja ne tik už save, bet ir už kiekvieną komandos narį ir taip siekia vis geresnių rezultatų.

Vaikinas yra sveikos mitybos entuziastas ir tiki, kad geras ir subalansuotas maistas yra rungtynių sėkmės dalis. Jis niekuomet neieškos dingsties praleisti pusryčių, pietų ar vakarienės, negano to – dar ir tėvams primins apie sveikos mitybos principus. Kaip sako pats Adomas: „Juk reikia, kad kas nors tėvus kontroliuotų.“

NEDA PLIATKUTĖ (13 m.)

Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“

Lankyti krepšinį Neda pradėjo būdama aštuonerių, o vos po metų jau žaidė MKL lygoje. Per ketverius metus rungtynių būta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Be to, sportuodama mergina susirado galybę naujų draugų. Nors kartais draugės būna ir iš priešininkių komandos, aikštelėje jaunoji krepšininkė į jas žiūri tiesiog kaip į lygiavertes rungtynių varžoves. Ji atiduoda visas jėgas, kad išplėštų pergalę kartu su komanda, ir žūtbūt nepasiduoda jauduliui.

Nedos sėkmės paslaptis – labai paprasta. Svarbiausia – ryžtingai siekti užsibrėžto tikslo ir nepraleisti nė vienos treniruotės; net ir laisvu laiku merginą galima sutikti krepšinio aikštelėje. Jaunoji krepšininkė pabrėžia ir mitybos, kuri padeda išlaikyti gerą fizinę formą, svarbą. Sveiki valgymo įpročiai jai – ne naujiena, o paklausta apie saldumynus net nedvejodama pirmąją vietą skiria bananams.

SAULĖ MIKELIONYTĖ (17 m.)

Alytaus SRC komanda

Saulė krepšinio aikštelėje – nebe naujokė. Dar vaikystėje tėvai pastebėjo, kad mergaitė nepaleidžia krepšinio kamuolio iš rankų. Dešimtmetį šiuo sportu užsiiminėjanti mergina neįsivaizduoja savo gyvenimo be krepšinio ir neketina jo mesti ateityje. Jaunoji sportininkė turi savo sėkmės formulę: sportuoti ir laikytis mitybos plano. Pašnekovė prasitarė, kad didžiausią jos simpatiją yra pelnę bananai ir obuoliai, o sportiniame krepšyje visada turi javainių batonėlių.

NOJUS RADŽIUS (12 m.)

Plungės SRC komanda „Anra investicija“

Nojus – vienas perspektyviausių sportininkų jaunių lygoje. Per vienerias rungtynes pelnyti 52 taškai – toks šio sportininko asmeninis rekordas, taigi nenuostabu, kad Nojus retai randa sau lygių priešininkų tarp bendraamžių. Nojus – pirmūnas tiek krepšinio aikštelėje, tiek už jos ribų. Intensyvus treniruočių grafikas netrukdo sveikai užkandžiauti riešutais ir bananais, o labiausiai Nojų džiugina mamos ruošti vištienos kepsneliai.

KAROLIS ČYŽIUS

Sostinės krepšinio mokyklos treneris

Treneris yra ne tik jaunųjų sportininkų autoritetas, bet ir jų draugas ir mokytojas. Treniruodamas vaikus Karolis laikosi pagrindinės taisyklės – tarpusavio santykiai turi būti grįsti abipuse pagarba. Jam svarbiausia – ne siekti pergalių, o motyvuoti vaikus sportuoti ir smagiai leisti laiką krepšinio aikštelėje.

Paklaustas apie sveiką mitybą, Karolis pabrėžia pusryčių svarbą, nes tai – visos dienos jėgų šaltinis. Treneris pataria gerti daug vandens ir išduoda paslaptį, kad daugiausiai energijos jam suteikia bananai.